“Przykliniczne małe laboratoria wykonujące szybkie jednodniowe odbudowy, a nasze laboratorium z całym parkiem maszynowym CAD/CAM i drukiem 3D dzieli podobna różnica jak pomiędzy małym punktem diagnostycznym a centralnym laboratorium klinicznym. Nasze laboratorium jest jednym z najlepiej wyposażonych technologicznie pracowni w Polsce, dzięki czemu wykonujemy wszystkie nasze prace na miejscu, od pojedynczych punktów do najbardziej złożonych prac pełnołukowych.
Uważamy jednak, że największe znaczenie ma zawsze człowiek i jego doświadczenie. Wykonaliśmy tysiące prac, możemy śmiało stwierdzić, że nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.
Prace wykonywane w Dual Lab to dzieła tech. dent. Krzysztofa Antoszewskiego – technika z ponad 17 letnim doświadczeniem, który na co dzień wraz ze swoim zespołem tworzy piękne i trwałe prace protetyczne.
„Nasze laboratorium jest niezwykłą pracownią. Choć butikowe i ograniczone do małego zespołu techników, to wyposażone w potężny park maszyn nieustępujący centrom frezowania. Takie połączenie jest, w oparciu o nasze doświadczenie, najlepsze dla pacjentów. Przywodzi na myśl produkty luksusowe, które są piękne w swojej formie i za którymi stoi niezwykła technologia i kunszt. Zespół techników to grupa osób z wieloletnim doświadczeniem, z rozległą techniczną wiedzą i talentem do pracy z ceramiką”.
”Oczywiście TAK: sprzęt, który posiadamy to obecnie najlepsze urządzenia na świecie i mogą one wykonać prace nawet w godzinę. Nie jesteśmy jednak zwolennikami takich prac – obecnie na świecie odchodzi się od prac ekspresowych na rzecz luksusowych – czyli starannie wypracowanych w ceramice, naturalnych, a te wymagają czasu”.
“Nasze licówki, zarówno ultracienkie non-prep, jak i te na podbudowie e.max, wykonywane są techniką ręcznego, warstwowego nakładania ceramiki tzw. multilayering technique z pomocą technologii cyfrowej. Jest to prawdziwe rękodzieło, nad którym technicy spędzają mnóstwo godzin przez wiele dni. Nie jest to produkt prosto z frezarki CAD/CAM tzw. full contour czy “korony cyfrowe”. Proces ich tworzenia jest bardzo złożony, wymagający wyczucia estetyki, elegancji i delikatności. Można śmiało powiedzieć, że są wykonywane z zegarmistrzowską precyzją: technicy mieszają do ich wytworzenia masy ceramiczne o różnych barwach, opalescencji, transparencji, które wbudowują na różnych poziomach tworzenia zęba i etapach jego warstwowania. Konfiguracji proszków są tysiące i dlatego jedynie doświadczony cermista jest w stanie stworzyć naturalnie wyglądającą licówkę”.
“Najprościej wyjaśnić używając analogii do rzeźby: jednej wyciętej z monolitycznego bloku, a drugiej, budowanej warstwa po warstwie z różnych kolorów. Efekt finalny pierwszej jest płaski, sztuczny. Druga, natomiast, ma w sobie życie, naturę. Naturalność tkwi w transparencji, strukturze, w tym jak ząb przepuszcza światło, jak się na nim to światło załamuje. Wszelkie wbudowane ręcznie efekty z mas ceramicznych dają właśnie to życie naszym licówkom czego monolityczne prace CAD/CAM nie są w stanie osiągnąć”.
W nurcie HANDMADE
Dual Dental Clinic wypełnia niszę w protetyce: zamieniło prace ‘ekspresowe’ na luksusowe – takie, które będą zachwycały pięknem i wytrzymałością przez całe życie.
Własne przykliniczne laboratorium dentystyczne to najwyższy standard usługi stomatologicznej na świecie. DUAL Dental Clinic zapewnienia pacjentom zaawansowane zaplecze technologiczne w postaci własnego laboratorium, które od lat, jako niezależna pracownia tworzy uśmiechy dla najlepszych klinik w Polsce. Laboratorium jest pracownią wyposażoną w najbardziej zaawansowaną technologię oraz doświadczony od lat zespół. Zespół techników jest wysoce wyselekcjonowany przez tech. dent. Krzysztofa Antoszewskiego i tworzą go niezwykle zdolni ceramiści.
Klinika DUAL Dental zapewnia doskonałą komunikację dentysta-technik-pacjent, oferując wyjątkowy komfort pacjentom, jakim jest indywidualna praca całego zespołu nad każdym przypadkiem.
Czas pacjenta jest cenny, a posiadanie pełnej kontroli nad całym procesem powstawania uzupełnienia zapewnia sukces leczenia.
“Nie uznajemy dróg na skróty, dla nas każde uzupełnienie to małe dzieło sztuki”.
„Perfekcja jest naszym nadrzędnym celem.
Posiadanie własnego laboratorium dentystycznego daje nam narzędzie do jej osiągnięcia: każde uzupełnienie protetyczne tworzymy sami mając pewność, że nic nas nie zaskoczy.
Mając cały proces pod kontrolą wiemy jakie materiały zostały użyte i jaka technologia posłużyła do wykonania każdej pracy. To dzięki temu możemy z pewnością wziąć pełną odpowiedzialność za każdą pracę”.
W każdej odbudowie uśmiechu w laboratorium Dual Lab tkwi mnóstwo poświęcenia: staranność, rzemieślnicza umiejętność oraz wyczucie twórczej precyzji, które towarzyszą wszystkim etapom produkcji. Dbałość laboratorium o najwyższą jakość uzupełnień towarzyszy każdemu etapowi od samego początku, nawet gdy pacjent wciąż leży na fotelu i skanowane są jego zęby – już wtedy na żywo oceniana jest dokładność skanów.
Każdy kolejny etap pracy to połączenie ogromnego doświadczenia zespołu oraz pracy precyzyjnych maszyn i programów komputerowych. Każda praca wykonywana jest w artykulatorach i przy użyciu łuku twarzowego – odbudowy są w pełni kontrolowane.
Ogromny wpływ na trwałość i piękno uzupełnień mają również materiały użyte na każdym etapie produkcji. Obowiązuje jedna zasada: od pierwszej czynności aż do oddania gotowej pracy każdy materiał musi być przedstawicielem najwyższej jakości w swojej klasie.
Laboratorium DUAL Lab prowadzone jest przez wyróżniającego się swoim stylem prac technika dentystycznego Krzysztofa Antoszewskiego. Pracuje on z najlepszymi dentystami w kraju, tworząc uśmiechy dla wymagających najwyższej estetyki pacjentów oraz rekonstruując najtrudniejsze przypadki implantoprotetyczne.
Ceramiści Dual Lab w sposób wyjątkowy łączą najnowocześniejszą cyfrową technologię z klasycznym podejściem – handmade. Artystyczne wykonawstwo odbudów zębowych jest jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych usług stomatologicznych, a oferują je tylko najlepsi dentyści na świecie. W Dual Dental Clinic doskonale połączono dobra płynące z nowoczesnych technologii z rękodziełem prawdziwych artystów – technologia jest jedynie narzędziem do pomocy, a nie zamiennikiem ręcznej pracy.