Laboratorium

Najczęściej zadawane pytania od naszych pacjentów zainteresowanych wykonaniem licówek:

 

 • Wiele klinik oferuje własne laboratoria przykliniczne. Czym różni się od nich laboratorium DUAL Lab?

  “Przykliniczne małe laboratoria wykonujące szybkie jednodniowe odbudowy, a nasze laboratorium z całym parkiem maszynowym CAD/CAM i drukiem 3D dzieli podobna różnica jak pomiędzy małym punktem diagnostycznym a centralnym laboratorium klinicznym. Nasze laboratorium jest jednym z najlepiej wyposażonych technologicznie pracowni w Polsce, dzięki czemu wykonujemy wszystkie nasze prace na miejscu, od pojedynczych punktów do najbardziej złożonych prac pełnołukowych. 

  Uważamy jednak, że największe znaczenie ma zawsze człowiek i jego doświadczenie. Wykonaliśmy tysiące prac, możemy śmiało stwierdzić, że nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. 

 • Kto wykonuje prace w laboratorium dentystycznym Dual Lab?

  Prace wykonywane w Dual Lab to dzieła zespołu techników prowadzonego przez tech. dent. Krzysztofa Antoszewskiego – technika z ponad 12 letnim doświadczeniem. Zespół wykonuje prace nie tylko dla pacjentów kliniki DUAL Dental ale również dla innych, niezwykle wymagających dentystów z całej Polski.

 • Czym wyróżnia się laboratorium DUAL Lab?

  „Nasze laboratorium jest niezwykłą pracownią. Choć butikowe i ograniczone do małego zespołu techników, to wyposażone w potężny park maszyn nieustępujący centrom frezowania. Takie połączenie jest, w oparciu o nasze doświadczenie, najlepsze dla pacjentów. Przywodzi na myśl produkty luksusowe, które są piękne w swojej formie i za którymi stoi niezwykła technologia i kunszt. Zespół techników to grupa osób z wieloletnim doświadczeniem, z rozległą techniczną wiedzą i talentem do pracy z ceramiką”. 

 • Czy w klinice Dual Dental da się zrobić korony w jeden dzień?

  ”Oczywiście TAK: sprzęt, który posiadamy to obecnie najlepsze urządzenia na świecie i mogą one wykonać prace nawet w godzinę. Nie jesteśmy jednak zwolennikami takich prac – obecnie na świecie odchodzi się od prac ekspresowych na rzecz luksusowych – czyli starannie wypracowanych w ceramice, naturalnych, a te wymagają czasu”.

   

 • Jaki jest sekret naturalnego wyglądu licówek wykonywanych w klinice DUAL Dental?

  “Nasze licówki, zarówno ultracienkie non-prep, jak i te na podbudowie e.max, wykonywane są techniką ręcznego, warstwowego nakładania ceramiki tzw. multilayering technique z pomocą technologii cyfrowej. Jest to prawdziwe rękodzieło, nad którym technicy spędzają mnóstwo godzin przez wiele dni. Nie jest to produkt prosto z frezarki CAD/CAM tzw. full contour czy “korony cyfrowe”. Proces ich tworzenia jest bardzo złożony, wymagający wyczucia estetyki, elegancji i delikatności. Można śmiało powiedzieć, że są wykonywane z zegarmistrzowską precyzją: technicy mieszają do ich wytworzenia masy ceramiczne o różnych barwach, opalescencji, transparencji, które wbudowują na różnych poziomach tworzenia zęba i etapach jego warstwowania. Konfiguracji proszków są tysiące i dlatego jedynie doświadczony cermista jest w stanie stworzyć naturalnie wyglądającą licówkę”. 

 • Czym różnią się cyfrowe licówki CAD/CAM od wykonywanych w klinice DUAL licówek handmade?

  “Najprościej wyjaśnić używając analogii do rzeźby: jednej wyciętej z monolitycznego bloku, a drugiej, budowanej warstwa po warstwie z różnych kolorów. Efekt finalny pierwszej jest płaski, sztuczny. Druga, natomiast, ma w sobie życie, naturę. Naturalność tkwi w transparencji, strukturze, w tym jak ząb przepuszcza światło, jak się na nim to światło załamuje. Wszelkie wbudowane ręcznie efekty z mas ceramicznych dają właśnie to życie naszym licówkom czego monolityczne prace CAD/CAM nie są w stanie osiągnąć”.

W nurcie HANDMADE
”Dual Dental Clinic wypełnia niszę w protetyce: zamieniło prace ‘ekspresowe’ na luksusowe – takie, które będą zachwycały pięknem i wytrzymałością przez całe życie”.

Własne przykliniczne laboratorium dentystyczne to najwyższy standard usługi stomatologicznej na świecie. DUAL Dental Clinic zapewnienia pacjentom zaawansowane zaplecze technologiczne w postaci własnego laboratorium, które od lat, jako niezależna pracownia tworzy uśmiechy dla najlepszych klinik w Polsce. Laboratorium jest pracownią wyposażoną w najbardziej zaawansowaną technologię oraz doświadczony od lat zespół. Zespół techników jest wysoce wyselekcjonowany przez tech. dent. Krzysztofa Antoszewskiego i tworzą go niezwykle zdolni ceramiści.

Klinika DUAL Dental zapewnia doskonałą komunikację dentysta-technik-pacjent, oferując wyjątkowy komfort pacjentom, jakim jest indywidualna praca całego zespołu nad każdym przypadkiem.

Czas pacjenta jest cenny, a posiadanie pełnej kontroli nad całym procesem powstawania uzupełnienia zapewnia sukces leczenia.

Perfekcja jest naszym nadrzędnym celem.
Posiadanie własnego laboratorium dentystycznego daje nam narzędzie do jej osiągnięcia: każde uzupełnienie protetyczne tworzymy sami mając pewność, że nic nas nie zaskoczy.

Mając cały proces pod kontrolą wiemy jakie materiały zostały użyte i jaka technologia posłużyła do wykonania każdej pracy. To dzięki temu możemy z pewnością wziąć pełną odpowiedzialność za każdą pracę.

“Nie uznajemy dróg na skróty, dla nas każde uzupełnienie to małe dzieło sztuki”.

W każdej odbudowie uśmiechu w laboratorium Dual Lab tkwi mnóstwo poświęcenia: staranność, rzemieślnicza umiejętność oraz wyczucie twórczej precyzji, które towarzyszą wszystkim etapom produkcji. Dbałość laboratorium o najwyższą jakość uzupełnień towarzyszy każdemu etapowi od samego początku, nawet gdy pacjent wciąż leży na fotelu i skanowane są jego zęby – już wtedy na żywo oceniana jest dokładność skanów.
Każdy kolejny etap pracy to połączenie ogromnego doświadczenia zespołu oraz pracy precyzyjnych maszyn i programów komputerowych. Każda praca wykonywana jest w artykulatorach i przy użyciu łuku twarzowego – odbudowy są w pełni kontrolowane.

Ogromny wpływ na trwałość i piękno uzupełnień mają również materiały użyte na każdym etapie produkcji. Obowiązuje jedna zasada: od pierwszej czynności aż do oddania gotowej pracy każdy materiał musi być przedstawicielem najwyższej jakości w swojej klasie.

 

 

W nurcie HANDMADE
” Dual Dental Clinic wypełnia niszę w protetyce: zamieniło prace ‘ekspresowe’ na luksusowe – takie, które będą zachwycały pięknem i wytrzymałością przez całe życie”.

Laboratorium DUAL Lab prowadzone jest przez wyróżniającego się swoim stylem prac technika dentystycznego Krzysztofa Antoszewskiego. Pracuje on z najlepszymi dentystami w kraju, tworząc uśmiechy dla wymagających najwyższej estetyki pacjentów oraz rekonstruując najtrudniejsze przypadki implantoprotetyczne.

 

Ceramiści Dual Lab w sposób wyjątkowy łączą najnowocześniejszą cyfrową technologię z klasycznym podejściem –  handmade.  Artystyczne wykonawstwo odbudów zębowych jest jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych usług stomatologicznych, a oferują je tylko najlepsi dentyści na świecie. W Dual Dental Clinic doskonale połączono dobra płynące z nowoczesnych technologii z rękodziełem prawdziwych artystów – technologia jest jedynie narzędziem do pomocy, a nie zamiennikiem ręcznej pracy.