Technologia i innowacje

Od początku swej działalności zespół DUAL Dental Clinic wprowadził nieosiągalną dla innych klinik wizję w rzeczywistość: bezkompromisowość w pracy zgodnie z najnowszą wiedzą przy użyciu najlepszych materiałów i sprzętów na świecie. 

 

Idealnie wykonana odbudowa zębów jest trwała i naturalna w wykończeniu, to zasługa użytego materiału. Materiały używane do pracy w DUAL Clinic & Lab są wybierane bez ograniczeń cenowych – leczenie musi być wykonane zgodnie z najnowszą wiedzą i przy użyciu doskonałych materiałów. Muszą one spełniać najwyższe normy jakości, być certyfikowane oraz oferować wieloletnie gwarancje.

W klinice nie ma dróg na skróty. Technologia, która tu się znajduje to produkty liderów światowych producentów sprzętów medycznych. Laboratorium kliniki DUAL Dental, wyposażone jest w pełny park technologiczny CAD/CAM i druk 3D, plasuje się w grupie liderów cyfrowej transformacji w stomatologii i ortodoncji w Polsce. Przekracza kolejne granice innowacyjności.

 

„Do wykonywania prac protetycznych używamy wyłącznie najlepszych materiałów. Gwarantuje to trwałość naszych uzupełnień. Wytrzymałość pracy to jednak nie wszystko – piękno i komfort użytkowania są równie ważne. W klinice i laboratorium obowiązuje jedna zasada: każda praca musi spełnić wszystkie trzy kryteria aby mogła służyć pacjentowi przez całe życie. Użyte materiały są szczegółowo opisane w certyfikatach i paszportach implantologicznych, które są wręczane pacjentom do każdej pracy protetycznej”. 

 

Duńskie unity XO FLEX

Klinika DUAL Dental wyposażona jest w prawdziwy brylant wśród unitów – unity duńskiej firmy XO, które zostały skonfigurowane dla kliniki w najwyższej dostępnej wersji. Unity te są doskonałym przykładem bezkompromisowości w wyborach technologicznych kliniki DUAL Dental.

Unity stomatologiczne XO FLEX chronią pacjenta przed zakażeniami krzyżowymi (jeden z elementów zapobiegania zarażeniu COVID19)– są zarządzane bez użycia rąk przez co  zakażenia nie są przenoszone na elementy unitu. Każdy obiekt, którego dotyka dentysta lub asysta jest sterylizowany w autoklawie. Dodatkowo wszystkie metalowe części pokryte są innowacyjną antybakteryjną powłoką.
Zarówno budowa fotela jak i piankowa tapicerka typu memory foam są esencją duńskiego designu i absolutną definicją komfortu, który docenia każdy pacjent.
Leczenie na unicie XO jest niezwykle wydajne i oszczędza czas pacjenta. Wszystkimi funkcjami unitu dentysta kieruje za pomocą sterownika nożnego przez co może w pełni skoncentrować się na zabiegu w jamie ustnej pacjenta. Dentysta nie musi też odwracać wzroku, aby zmienić instrument, ponieważ centralnie umieszczona konsola sprawia, że instrumenty są zawsze w zasięgu jego ręki.

Tomografia komputerowa

Im dokładniejsza diagnostyka tym pełniejsze rozpoznanie. Klinika DUAL Dental posiada nowoczesny cyfrowy tomograf komputerowy RAYSCAN α+. To nowa era cyfrowego obrazowania 2D i 3D z niezwykle niską dawką promieniowania dla bezpieczeństwa pacjentów przy bardzo wysokiej jakości zdjęć: jest to pierwsze takie urządzenie na rynku, które posiada możliwość wykonania zdjęcia tomograficznego, którego dawka jest porównywalna do dawki przy tradycyjnej projekcji panoramicznej (tzw. szybki skan). Dawka promieniowania generowana przez to urządzenie jest ok. 20 razy mniejsza w porównaniu do tomografii spiralnej. Pochłonięte promieniowania podczas skanu tomograficznego całej szczęki odpowiada 5-godzinnemu lotowi samolotem, czyli jest niewielka. Dodatkowo tomograf w klinice DUAL Dental charakteryzuje się jednym z najkrótszych czasów ekspozycji aparatów rentgenowskich jakimi dysponują firmy: dzięki cyfrowej technice czasy uzyskania zdjęcia nie przekraczają 14 sek.

Badanie tomograficzne uzyskuje przestrzenny model tkanek pacjenta i umożliwia bardzo dokładną analizę, postawienie prawidłowej diagnozy oraz szczegółowe przeprowadzenie zabiegu. Obrazy CT wykonane na innych urządzeniach nigdy nie były bardziej ostre, a wybór pola obrazowania bardziej elastyczny. Aparat dzięki swojej unikalnej technologii pozwala zobrazować każdy najdrobniejszy szczegół, precyzyjnie rejestrować warunki anatomiczne szczęki, żuchwy i zębów. Implanty dentystyczne mogą być wcześniej dokładnie zaplanowane i symulowane. Dzięki komputerowej implantologii nawigacyjnej implanty dentystyczne w DUAL Dental Clinic są bezboleśnie i precyzyjnie umieszczane, tworząc w ten sposób funkcjonalną i stabilną podstawę do prac protetycznych. Posiadając tomograf CBCT można poprawnie zdiagnozować trudne przypadki, uniknąć niespodzianek i właściwie zaplanować zabieg.

Co ważne dla zespołu kliniki DUAL Dental, tu nie używa się odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć – klinika pracuje jak najbardziej ekologicznie.

 

Mikroskop

Mikroskop Leica jest doskonałą wizytówką kliniki DUAL Dental. Został bezkompromisowo wybrany spośród wielu tańszych producentów, gdyż jego precyzyjne działanie ma bezpośrednie przełożenie na jakość leczenia. Urządzenie posiada wbudowaną kamerę Full HD, która rejestruje proces leczenia w jakości HD. Mikroskop w klinice DUAL Dental używany jest do wszystkich zabiegów endodontycznych, chirurgicznych oraz protetycznych.

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów – dzięki funkcji nagrywania i odtwarzania obrazu z zabiegu pacjent jest włączany w proces konsultacji i leczenia.

 

Wirówka Straumann do PRF

W leczeniu chirurgicznym, periodontologicznym i implantologicznym w klinice DUAL Dental stosuje się nowoczesną technikę nasycania rany A-PRF z wykorzystaniem wirówki Straumann. Technika ta polega na pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej z krwi pacjenta, która przez wzgląd na bogatą zawartość kolagenu, elastyny i płytkowych czynników wzrostu znacznie przyspiesza proces gojenia się tkanek dając najlepsze wyniki zmniejszenia obrzęku, unaczynienia i regeneracji. Rana jest zabezpieczona, uszczelniona, obrzęk maksymalnie zmniejszony. Gojenie następuje już po trzech dniach.

Klinika DUAL Dental oferuje również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przyczyniające się do rewitalizacji skóry w celu opóźnienia procesu starzenia.

Skaner wewnątrzustny

Klinika DUAL Dental podąża za technologią przyszłości i wprowadza innowacje takie jak skaner wewnątrzustny do codziennej praktyki aby udoskonalać zabiegi stomatologiczne i zagwarantować sukces leczenia.
Zastąpienie wykonywanych ręcznie wycisków skanerem wewnątrzustnym pozwala uzyskiwać precyzyjne cyfrowe obrazy 3D pola protetycznego pacjenta, które służą następnie do opracowania planu leczenia pacjenta i wytworzenia uzupełnień w  laboratorium.
Dzięki temu lekarz uwalnia się od błędu wpisanego w ludzką naturę. Komputerowy model zębów jest w bezpośrednio wysyłany do doskonale technicznie przygotowanego w tym kierunku laboratorium DUAL Lab w celu wykonania pracy protetycznych.

Skaner skraca i doskonali pracę lekarza, całkowicie eliminuje ponowne wizyty pacjenta w gabinecie w celu poprawienia wycisków przyczyniając się do wolnego od błędów leczenia protetycznego.

Co jest niezwykle istotne, stosowanie skanera w/ustnego zamiast tradycyjnych wycisków jest skuteczną metodą prewencji przed rozprzestrzenianiem się wirusów (np. coronawirusa) i bakterii.

Kamera wewnątrzustna

Za pomocą szczegółowych zdjęć wykonanych kamerami wewnątrzustnymi lekarze w Dual Dental Clinic są w stanie szczegółowo pokazać pacjentowi jego sytuację w jamie ustnej. Pacjenci są jak najbardziej wyczerpująco i szczegółowo informowani o ich indywidualnej sytuacji i aktywnie włączani w konsultacje i planowanie leczenia.

CAD/CAM – skaner i frezarki laboratoryjne

Laboratorium DUAL posiada pełny system CAD/CAM z dwoma frezarkami firmy Zirkonzahn – wyposażenie technologiczne na poziomie dużego centrum frezowania. To dzięki tak potężnemu zapleczu technicznemu klinika DUAL wykonuje najbardziej złożone rekonstrukcje we własnym laboratorium.

Urządzenia Zirkonzahn przeznaczone są dla najbardziej wymagających i doświadczonych techników dentystycznych i do pracowni chcących oferować wysoką jakość. Jest to najdokładniejszy sprzęt w jaki mogą być wyposażone laboratoria dentystyczne, pozwala operatorom na wykonanie każdego rodzaju pracy z zegarmistrzowską precyzją, przekształcenie każdego projektu 3D w rzeczywisty i niezwykle spasowany produkt.

Istotnym wyróżnieniem jest otrzymanie przez laboratorium autoryzacji od firmy Zirkonzahn, oznacza to, że laboratorium znalazło się na liście rekomendowanych pracowni w Polsce.

 

Maszyny te są w stanie wyfrezować pełne łuki zębowe dzięki wieloosiowości 5+1, czego nie mogą zrobić 4 osiowe frezarki gabinetowe z przeznaczeniem do jedynie kilku punktów. To ogromna przewaga kliniki DUAL – wszystkie, nawet najbardziej złożone prace implantoprotetyczne są wykonywane we własnym laboratorium.

Wolność w projektowaniu to również zasługa modułów cyfrowych oraz głębokiej wiedzy technicznej zespołu DUAL Lab.

Więcej informacji

Drukarka 3D Cyfrowe wyciski – drukarka 3D Rapidshape D30

Laboratorium DUAL pracuje w nurcie cyfrowego workflow. Wykorzystuje technologię druku 3D w tworzeniu uzupełnień. Uzębienie pacjenta pobierane jest za pomocą skanera wewnątrzustnego, a następnie drukowany jest model uzębienia w drukarce 3D firmy RapidShape. W odróżnieniu od małych popularnych gabinetowych drukarek 3D ten model drukarki jest w stanie wydrukować najdrobniejszy szczegół uzębienia przekładając się bezpośrednio na wyższą jakość prac protetycznych. Proces ten jest w pełni zcyfryzowany przez co chroni pacjentów i personel przez zakażeniami krzyżowymi np. coronawirusem.

Drukarka firmy Rapidshape jako jedna z nielicznych na rynku gwarantuje doskonałą pasowność ostatecznych uzupełnień i została świadomie wyselekcjonowana na podstawie wielomiesięcznych testów przez techników DUAL Lab.

Cyfrowe znieczulanie

W klinice DUAL Dental do wszystkich zabiegów stosowane jest najbardziej zaawansowane znieczulenie na rynku, Quick Sleeper. Jest to urządzenie na miarę XXI wieku. To elektroniczny „długopis”, który swym działaniem i samym wyglądem nieprzypominającym strzykawki, daje większy komfort pacjentom. W klinice nie wykonuje się bolesnych znieczuleń za pomocą strzykawki i igły.

Znieczulenia są bezbolesne i nie powodują odrętwienia tkanek miękkich, są bez konieczności dodatkowego znieczulenia od strony językowej czy podniebiennej, nawet przy ekstrakcji. Brak pozabiegowych skutków ubocznych (podrażnienie ozębnej, martwica). Znieczulenie jest mniej stresujące dla pacjenta, nie ma bólu i strachu. Pacjent ma pełną mimikę twarzy, swobodę ruchów, niezaburzoną mowę.

Pacjenci znieczulani tym urządzeniem nie wyobrażają sobie powrotu do „starej” metody znieczulenia.

Jest to rozwiązanie bardzo doceniane przez pacjentów, którzy boją się bólu, igły i przez to unikają wizyt u stomatologa. Nierzadko pozwala na podjęcie decyzji o rozpoczęciu wyczekiwanego i potrzebnego leczenia pacjentom z silną dentofobią.

Nóż chirurgiczny

Urządzenie służące do przeprowadzania zabiegów, takich jak plastyka dziąseł (Gummy Smile correction), plastyka wędzidełek, usuwanie kaptura dziąsła przy ósemkach, usuwanie polipów miazgi, usuwanie przerostów włóknistych, drobnych guzków i zmian na błonach śluzowych, odsłonięcie – ze wskazań ortodontycznych – niewyrżniętych zębów, hamowanie krwawień (hemostaza), koagulacja tkanek po odsłanianiu zębów, a także tamowanie pojawiającego się krwawienia.

Oprogramowanie komputerowe

DUAL Dental podąża wraz z cyfrową stomatologią przyszłości.

To co wyróżnia klinikę DUAL Dental na tle większości gabinetów to zespół kliniki, który doskonale posługuje się nowoczesnym językiem cyfrowym, pasjonuje się nowoczesną technologią i z chęcią wykorzystuje wszystkie innowacje, które wciąż dla wielu zespołów lekarz-technik są barierą do świata cyfryzacji. Aby sprawnie posługiwać się wszystkim, co oferuje stomatologia cyfrowa, trzeba spełnić wiele warunków jednocześnie: posiadać odpowiedni sprzęt gabinetowy i laboratoryjny oraz umiejętności, aby z niego w pełni korzystać.
Jest to zamknięty workflow, każdy element jest powiązany ze sobą i nie funkcjonuje osobno.

DUAL Dental, jako pierwsza klinika w Polsce wprowadziła oprogramowanie do cyfrowego rzeczywistego obrazowania twarzy pacjenta Bellus3D. To przełom w cyfrowym obrazowaniu twarzy pacjenta (więcej informacji w zakładce Bellus3D).

Programy takie jak moduły implantologiczne, szablony chirurgiczne, wirtualne artykulatory, moduły do natychmiastowych tymczasówek (Eggshell Temporaries), do prac przykręcanych i wiele innych, to narzędzia przyszłości, dzięki którym leczenie jest zaplanowane i w pełni przewidywalne, a praca stomatologa i technika w DUAL Dental nigdy nie była bliższa pracy programisty.

Każde z poszczególnych urządzeń w klinice i laboratorium wykorzystuje specjalne oprogramowania umożliwiające wirtualne analizowanie, modelowanie i przygotowanie projektu do frezowania lub drukowania 3D. Współczesne metody obrazowania w połączeniu z projektowaniem wirtualnym zdecydowanie poprawiają komunikację pomiędzy lekarzem, pacjentem i technikiem.

Cyrkon – ZrO2 – tlenek cyrkonu jako materiał doskonały

Cyrkon Zirkonzahn stosowany w DUAL Dental Clinic do wykonywania koron, mostów czy nawet pełnych rekonstrukcji to absolutny top wśród cyrkonów na świecie – jest to oryginalny, najtwardszy i najbardziej wytrzymały cyrkon na rynku i jako jedyny z powodzeniem unosi naprężenia dużych rekonstrukcji na implantach bez ryzyka pęknięcia. To dzięki pracy na produkcie wyłącznie od tego producenta DUAL Lab jest w stanie wykonywać odbudowy zębowe na cyrkonie, bez obawy o pęknięcie.

Cyrkon ten pochodzi z fabryki cyrkonu Zirkonzahn, pioniera w produkcji najczystszego cyrkonu, i swoimi właściwościami przewyższa cyrkony od konkurencyjnych firm. Każdy pacjent DUAL Clinic otrzymuje certyfikat oryginalności użytych materiałów.

Realistyczny skan twarzy – przełom w projektowaniu nowego uśmiechu

Oprogramowanie Bellus 3D

Jako pierwsza klinika w Polsce, DUAL Dental wprowadziła do protokołów prac estetycznych oprogramowanie Bellus3D. Twarz pacjenta przenoszona jest wprost do komputera, gdzie zestawiana jest ze skanem uzębienia. Praca staje się w pełni przewidywalna.

To przełom w stomatologii cyfrowej, prawdziwy krok milowy do wykluczenia wszelkich błędów pomiarowych otrzymywanych analogowo. Klinika DUAL Dental jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła dla pacjentów możliwość  samodzielnego pobierania skanów zębowych za pomocą specjalnego urządzenia cyfrowego wysyłanego do pacjentów (najczęściej spoza Gdańska lub zza granicy Polski). Jest to kwintesencja cyfrowego leczenia i postępu jaki dzieje się w świecie stomatologii.

DSD Digital Smile Design Protocol

Digital Smile Design (DSD) jest wszechstronnym narzędziem do planowania leczenia stomatologicznego używanym to wzmacniania diagnostycznej wizji efektów leczenia, poprawy komunikacji i wzrostu przewidywalności każdego etapu leczenia.

Program daje dużo możliwości lecz projektantami są zawsze lekarz dentysta i technik dentystyczny i to od ich poczucia estetyki zależy efekt końcowy projektu. Każdy operator programu ma swoją wizję na dany uśmiech, dlatego tak ważne jest aby zespół miał doświadczenie i „dobre oko” do szczegółów.

Plan leczenia oparty jest na analizie linii referencyjnych oraz proporcji twarzy i zębów tworzących tzw. „ramę uśmiechu”. Etap projektowy DSD jest kluczowym krokiem do analizy potencjału estetycznego drzemiącego w leczeniu stomatologicznym i wydobywa w pełni piękno twarzy pacjenta.

Powstałe w rezultacie mock’upy (przymiarki nowego uśmiechu), fotografie i video pomagają praktykom zrozumieć relacje w jakich usta, zęby, dziąsła, wargi i cały uśmiech pozostają z indywidualnymi cechami twarzy w ruchu i z dodatkiem emocji. Cyfrowo projektowany uśmiech obrazuje każdą kwestię estetyczną, w efekcie proces DSD pomaga zarówno pacjentom jak i dentystom.
Dla specjalisty ocena ostatecznych efektów dzięki DSD jest także wartością ponieważ już na etapie diagnostyki i planowania pokazuje precyzyjnie np. jak jak głęboko pogrążony ma być implant, czy jak duży zakres ruchu jest potrzebny przy użyciu nakładek, żeby zastosować najmniej inwazyjne techniki spełniając oczekiwania estetyczne pacjenta. Stomatologia przesuwa się w kierunku minimalnie inwazyjnych technik, a precyzyjne leczenie nakładkami ortodontycznymi pozwalające na kontrolowane ruchy w celu poprawy warunków i przygotowania do rekonstrukcji uatrakcyjniających uśmiech są aktualnie bardzo popularne.

Studio FOTO

„Większość zdjęć wykorzystanych na stronie pochodzi z własnego studia foto i jest efektem naszego zamiłowania do fotografii”.

Klinika wyposażona jest w profesjonalny sprzęt fotograficzny i oświetleniowy.

Zdjęcia twarzy pacjenta są nieocenioną pomocą w pracach protetycznych i służą analizie, gdy zespół rozpoczyna prace nad nowym uśmiechem. W klinice DUAL Dental uśmiech projektowany jest do twarzy z uwzględnieniem linii źrenicznej, kształtu twarzy, linii pośrodkowej itd. Sam model zębów, bez obrazu twarzy pacjenta, nie jest wystarczający do osiągnięcia pełnego sukcesu estetycznego. Dzięki pełnej dokumentacji zdjęciowej wykonanej zgodnie z autorskim protokołem DUAL Clinic pacjent jest zawsze „obecny” w pracowni DUAL Lab.

 

 

EMS – urządzenie do higienizacji

W DUAL Dental Clinic zabiegi higienizacji przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszego skalera ultradźwiękowego EMS o częstotliwości drgań końcówki roboczej w zakresie 25 ÷ 35 kHz, z najnowszą elektroniką PIEZON No Pain oraz piaskarki. Urządzenie sprawia, że zabieg higienizacji jest przyjemny, niezależnie od użytej siły drgania końcówka nie uszkodzi szkliwa.

Wykwalifikowany i doświadczony w pracy z różnym sprzętem personel DUAL Dental ocenił to urządzenie jako dające zdecydowanie najlepsze efekty higienizacji niż przy użyciu innych urządzeń tego typu.

Piasek AIRFLOW® Plus usuwa biofilm, osady i świeży kamień nad- i poddziąsłowo. EMS PIEZON® NO PAIN z końcówkami PS pozwala na przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego skalingu wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Dodatkowo zabieg przeprowadzany jest przy regulowanej temperaturze irygacji.

System Obtura B do wypełniania kanałów korzeniowych na ciepło

Do wypełniania kanałów w klinice używany jest System B oraz Obtura – kanały wypełniane przy użyciu tego urządzenia są szczelnie zamknięte. Rozwiązuje to odwieczny problem źle zamkniętych kanałów i zniweczenia pracy nawet najlepszych specjalistów. Leczenie jest pewne, bezpieczne i trwałe.

Ceramika używana w DUAL Lab

  • Porcelana CREATION by Willy Geller – w rękach wprawnego ceramisty jest doskonałym materiałem do stworzenia zębów jak najbardziej zbliżonych do natury. Z niej wykonywane są flagowe produkty kliniki – licówki IndiviDUAL. Jest wyjątkowo wytrzymała, posiada optyczną głębię, dynamikę koloru i odpowiednią szklistość.  Używana przez największych mistrzów techniki dentystycznej na świecie od ponad 30 lat.
  • Bloczki prasowanej porcelany dwukrzemianu litu e.max IPS Ivoclar Vivadent – przezierny lub całkowicie nieprzepuszczalny światło materiał jest doskonałą bazą do wykonywania koron i licówek.
  • ceramika GC LiSi – ceramika skaleniowa przeznaczona do licowania prac na podbudowie e.max, oferuje doskonałą estetykę zwłaszcza w zakresie dynamiki optycznej. Na podstawie wielu niezależnych opinii topowych techników dentystycznych ze świata ta ceramika daje najlepsze efekty prac na podbudowie z materiału e.max.