Ortodoncja

Ortodoncja w DUAL Dental Clinic jest skoncentrowana na harmonijnym ułożeniu zębów i trwałej poprawie zarówno zgryzu, wyglądu zębów, jak i profilu pacjenta. Leczenie prowadzone jest w ścisłym użyciu narzędzi cyfrowych i dzięki nim lekarze są w stanie zwizualizować pacjentowi możliwe efekty leczenia. Końcowy efekt jest projektowany cyfrowo a nad drogą do jego osiągnięcia czuwa dodatkowo implantolog, protetyk i periodontolog.

Podczas procesu leczenia ortodontycznego stosowane są interdyscyplinarne metody pracy łączące ortodoncję z bondingiem sródortodontycznym oraz, po zakończeniu leczenia, z protetyką (korony i licówki porcelanowe).

Klinika oferuje pełen wachlarz technik ortodontycznych wraz z zaawansowanym system przezroczystych nakładek Clear Correct. Każda innowacyjna cecha systemu Clear Correct służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego uśmiechu. Właśnie dlatego pacjenci chętnie korzystają z tych zdejmowanych, niemal niewidocznych nakładek i w ten sposób odmieniają swój uśmiech bez konieczności zakładania aparatów stałych. Przezroczyste nakładki Clear Correct są dostosowane do konkretnego pacjenta. Nakładki są dokładnie dopasowane do uzębienia pacjenta, a badania kliniczne wykazały, że ich stosowanie umożliwia doskonałą kontrolę nad przemieszczeniami zębów, dzięki delikatnym przesunięciom, a nawet, gdy to konieczne, ich rotacjom.