Licówki IndywiDUAL

„Tajemnica uśmiechu, który zachwyca, jest niewyczerpanym tematem. Tak samo wymagająca i zróżnicowana jest droga do jego uzyskania”.

 

W klinice Dual Dental tworzenie nowego uśmiechu to kreatywny, artystyczny proces, w którym uwzględniane są estetyczne punkty postrzegania piękna zębów i poszczególnych elementów ich morfologii. To dążenie do odwzorowania natury w jej najpiękniejszej postaci, którego wynikiem jest szczery zachwyt pacjentów nad ich nowym uśmiechem oraz radość z nowego życia wolnego od kompleksów.

Nowy uśmiech, dopasowany do twarzy pacjenta jest w idealnej harmonii z twarzą, linią ust, a nawet z osobowością pacjenta.

Choć piękno jest niemierzalne i każdy ocenia je subiektywnie, harmonia twarzy może być zmierzona i opisana wg ścisłych proporcji. Każda twarz jest inna i wymaga wykonania zębów skrojonych na miarę –
po prostu, indywiDUALnych.

Uśmiech idealnie dopasowany do twarzy dodaje jej naturalności, urody i charakteru. Tak jak w naturze, tak i w stomatologii estetycznej istnieją złote proporcje, które budują harmonię, a to właśnie ona odbierana jest jako atrakcyjna. Lekarzom kliniki Dual Dental w planowaniu nowego uśmiechu pomaga witrualny program Bellus 3D oraz Digital Smile Design (DSD) stworzony na podstawie sesji fotograficznej twarzy i nagrań pacjenta podczas naturalnej rozmowy i uśmiechania się.  Nowy próbny uśmiech można przymierzyć, zestawić z oczekiwaniami i razem z lekarzem i technikiem zaplanować każdy detal. Taki standard pracy pozwala na przestawienie spodziewanych efektów metamorfozy, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Licówki w Dual Dental Clinic to małe dzieła sztuki.

Piękno licówek sygnowanych logo Dual Dental Clinic jest unikalnym połączeniem technologii i ręcznej pracy, która nie może być zastąpiona żadną maszyną czy gotowym wzorcem. W rękach doskonałego teamu dentysta-technik każde licówki są doskonale zaplanowanym unikatowym dziełem sztuki. Brany pod uwagę jest każdy detal, tak aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających i wrażliwych na piękno pacjentów.

„Unikalny naturalny styl licówek DUAL jest idealnie zaplanowany przez naszych lekarzy oraz doskonale stworzony w porcelanie przez naszych ceramistów”.

Tradycyjna metoda pracy w większości gabinetów koncentruje się na stworzeniu idealnie równych, białych zębów.

Każda twarz jest jednak inna, bardziej lub mniej symetryczna. Równe „od linijki” zęby sprawiają, że twarz wydaje się jeszcze bardziej asymetryczna, a idealna szklista struktura zębów CAD/CAM jeszcze bardziej podkreśla sztuczność uzupełnień. W DUAL Dental Clinic tworzone są zęby dopasowane do twarzy każdego pacjenta. W każdą pracę wkładany jest talent ceramistów, ich wrażliwość na piękno, kreatywność i umiejętność dopasowania idealnego uśmiechu do indywidualnych cech każdej twarzy w podążaniu za odwzorowywaniem natury. W każdy ząb wprowadzane są cechy morfologiczne, które występują w zębach w naturze i to one odpowiadają za odbiór piękna uśmiechu przez ludzkie oko. Taka technika pracy z porcelaną zwana handmade multilayering, świadczy o najwyższych umiejętnościach cerami stów i jest oferowana jedynie w najlepszych klinikach na świecie.

 

 

Handmade jest niezastąpionym elementem uzyskania prawdziwie indywiDUALnego uśmiechu, doskonale dopasowanego do twarzy pacjenta, po prostu – uszytego na miarę.

Licówki porcelanowe IndiviDUAL

(handmade layering technique)

To autorskie licówki Dual Dental Clinic. Wyróżniają klinikę swoją naturalnością i pięknem. To produkt najbardziej zindywidualizowany, stąd oznaczany #indiviDUAL, czyli wyjątkowy, w 100% hand made. To ultracienkie licówki wykonane z najlepszej klasy porcelany skaleniowej z głębią kolorów, transparencją, opalecscencją, wszystkimi cechami naturalnych zębów, czego nie można osiągnąć w pracach monolitycznych, wycinanych z gotowych bloczków w urządzaniach CAD/CAM. Produkt dla pacjentów najbardziej wymagających i poszukujących najwyższej estetyki, wymagający ogromnej pracochłonności i mistrzowskich umiejętności ceramisty. Takie licówki nie zdradzają ingerencji stomatologicznej, wyglądają jak piękne, naturalne zęby i właśnie tego typu licówki noszą np. gwiazdy ekranu, których uśmiechy podziwiamy i nie jesteśmy w stanie ocenić, czy są to naturalnie piękne zęby, czy może zasługa stomatologii estetycznej.

Ta tradycyjna technika wykonywania licówek, choć najbardziej szlachetna, ze względu na ogromną pracochłonność i koszty pracy ceramisty, została w większości klinik wyparta na rzecz szybkich prac CAD/CAM, które jednak nie są w stanie zbliżyć się tak do natury.

Metodologia wykonywania tej klasy licówek jest dostępna jedynie w najlepszych klinikach na świecie, ceramiści, którzy pracują w tej technice są niszowi i niezwykle cenni w dzisiejszych CAD/CAMowych czasach.

Wykonanie licówek IndiviDUAL opiera się o dogłębną cyfrową analizę zgryzu, przymiarkę projektu uśmiechu Wax-up, Mock-up, spersonalizowaną i nieograniczoną czasowo pracę z dentystą i ceramistą, wspólne dopracowywanie najmniejszych szczegółów nowego uśmiechu. 

Powszechnie oferowane licówki frezowane w CAD/CAM tzw. „Zęby w jeden dzień”, są stworzone z jednego monobloku, a gdy napalane, to najczęściej jedynie z dwóch mas porcelany. Nie są w stanie być wyjątkowe, uśmiech jest sztuczny, „plastikowy”. Wymagający pacjenci mają jasno sprecyzowane oczekiwania: pragną naturalnego efektu, bez widocznej ingerencji stomatologicznej. Licówki IndiviDUAL są wykonywane przez techników z DUAL Lab z ponad 20 różnych proszków porcelany w tysiącach kombinacji barw, rodzajów opalescencji, transparencji. W rękach utalentowanych ceramistów dają możliwość osiągnięcia spektakularnie naturalnych efektów.

Jest to produkt maksymalnie zindywidualizowany dla najbardziej wymagających pacjentów.

 

Licówki porcelanowe e.max + handmade technique

W klinice Dual Dental licówki na podbudowie e.max to połączenie technologii CAD/CAM i artystycznego handmade. Stosowane są w przypadkach zębów niewymagających najcieńszej warstwy porcelany, a efekt końcowy jest równie naturalny, jak w przypadku licówek skaleniowych. Różnią się od nich wykorzystaniem, jako bazy, wzmocnionej podbudowy porcelanowej e.max, która również pokrywana jest warstwami porcelany dla nadania pięknego naturalnego wyglądu.

Wybór materiału, z którego zostaną wykonane licówki, zależy od warunków indywidualnych u pacjenta i zawsze jest szczegółowo omawiany przez lekarza.