Stomatologia estetyczna

Licówki

Licówki są flagowym produktem kliniki Dual Dental.

Więcej o licówkach DUAL w specjalnie dedykowanej zakładce:

Licówki IndiviDUAL

Cyfrowy projekt uśmiechu, DSD, Bellus, Wax-up, Mock-up

Stomatologia estetyczna wymaga indywidualnego podejścia do każdego uśmiechu, to wspólna praca lekarza dentysty i ceramisty, ich wspólna wizja na subiektywne odczuwanie piękna. W klinice DUAL Dental do planowania leczenia dodatkowo wykorzystuje się cyfrowe programy projektowe oraz  autorski protokół  postępowania.

Takie podejście buduje piękną linię uśmiechu i harmonię z twarzą.

Praca na wax-upie jest konieczna do przełożenia wspólnej wizji w realny projekt nowego uśmiechu, który może być przymierzony i udoskonalony w ustach pacjenta. Daje możliwość zwizualizowania efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Dla pacjenta to ogromny komfort, pewność, że wizja na swój nowy uśmiech jest spójna. W klinice DUAL Dental zawsze proponowana jest naturalność w stylu odbudowy protetycznej, nigdy sztuczność.

Licówki DUAL upiększają, rozjaśniają twarz, dodają pewności siebie.

Bonding

To zabieg polegający na poprawie uśmiechu poprzez zastosowanie żywic kompozytowych, odbywa się podczas jednej wizyty. Pozwala na zniwelowanie lub całkowite usunięcie wad estetycznych zębów bez konieczności ich szlifowania pod licówki czy korony. Jest rozwiązaniem szybkim i bardziej ekonomicznym dla pacjenta. W klinice Dual Dental stosuje się najnowocześniejsze materiały bondingowe, dużo bardziej oporne na zabarwienia od pożywienia i ścieranie przez co efekt utrzymuje się znacznie dłużej.

Wybielanie

Klinika Dual Dental oferuje dwie metody wybielania zębów:

Metoda nakładkowa polegająca na wykonaniu indywidualnych nakładek w laboratorium. Metoda jest niezwykle wygodna, pacjenci sami kontrolują poziom wybielenia zębów poprzez samodzielne stosowanie nakładek z żelem w domu. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość powtarzania zabiegu bez konieczności ponownych wizyt poprzez zakładanie nakładek z żelem, gdy tylko pacjent poczuje taką potrzebę.

Wybielanie z wykorzystaniem światła jako aktywatora żelu do wybielania umożliwia maksymalne skrócenie czasu wykonywania zabiegu i osiągnięcie efektów bielszych zębów po jednej sesji w gabinecie. W klinice Dual Dental wybielanie wykonywane jest przez przeszkolony zespół z użyciem najbezpieczniejszej lampy na rynku oraz doskonałej jakości żelu. Ma to ogromne znaczenie dla ochrony dziąseł, poczucia komfortu pacjenta po zabiegu i braku nadwrażliwości.

Gummy smile correction/korekta uśmiechu dziąsłowego

Znane w stomatologii estetycznej złote proporcje uśmiechu precyzyjnie określają procent widoczności dziąseł do zębów w szerokim uśmiechu. Nadmiernie widoczne dziąsła mogą powodować dyskomfort w naturalnym uśmiechaniu się, nawet pomimo posiadania pięknych i zdrowych zębów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi chirurgicznych i/lub botoxu w klinice Dual Dental korekta uśmiechu dziąsłowego jest bezpiecznym zabiegiem dającym bardzo naturalną linię dziąsła. Dodatkowo, podczas planowania licówek lekarze Dual Dental zawsze zwracają uwagę na możliwość skorygowania dziąsła u pacjenta. Jest to konieczne, aby wyciągnąć maksymalny potencjał z zabiegu założenia licówek.